TRABZONSPOR ADALET İSTİYOR

02-02-2019 14:42

Haberler » POLİTİKA


 
Trabzonspor taraftar gurupları, Trabzon’da oynanan Trabzonspor – Medipol Başakşehir karşılaşmasında hatalı hakem kararları ve sonrasında 27 bin taraftara verilen ceza ile ilgili protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. 
CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Mimar Mehmet Salih Akyüz, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl Başkanı Güzide Uzun, Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve partililer Atatürk Alanı'nda başlayan PFDK ve TFF protestosuna katıldı. 
Başakşehir'le arasında çok az bir puan farkı varken, kendi evinde oynadığı maçta hakem kararları ile resmen katledilen Trabzonspor'un hakkını aramak için düzenlenen protesto yürüyüşünde  açıklama yapan CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Mimar Mehmet Salih Akyüz, "Adaletsiz bir süreç var. Bu adaletsizlikler nedense hep Anadolu takımlarına yapılıyor.  Trabzonspor gerçek adaleti istemek zorunda. Trabzonlu yanlış yapıldığı zaman "Dur" demeli. Bizim ağzımıza bir parmak bal çalarak bizim gönlümüzü almak isteyip, başka takımlara haksızlık edenlere de Trabzonspor "hayır" demeli. Siyasetin spora bu kadar girmesinin sonuçlarını ülke olarak görüyoruz. Türkiye'de bu kadar stadyumlar yapıldı, bu kadar transferler yapılıyor, milli takımımıza baktığımız zaman bir çok turnuvaya katılamadığını görüyoruz. Sen kendi sporunu değersizleştirip, kendi çocuğuna hak ettiği değeri vermezsen olmaz. Tepkimizi en güzel şekilde gösterelim, gerçek adaleti isteyelim. Maça çıkan hakem adaletli maç yönetsin, bizim çocuklarımız zaten gerekeni yapacaktır. Spordan artık siyasetin elini çekmesi lazım" dedi.
Etiketler : TRABZONSPOR - ADALET - İSTİYOR -
İlginizi çekebilecek diğer haberler