Trabzon’da çekilen film Kalandar Soğuğu, Forum AVM’de galasını gerçekleştirdi

25-08-2017 00:26

Haberler » DÜNYA


Trabzon Uluslararası Film Festivali (TUFFEST), 16-26 Ağustos tarihleri arasında muhteşem bir organizasyona imza atıyor. Düzenlediği etkinlikler ve her akşam gösterime sunduğu filmlerle on binlerce kişi tarafından büyük ilgi gören TUFFEST, Forum AVM’de Kalandar Soğuğu filminin galasını gerçekleştirdi.

Galaya, Kalandar Soğuğu filmi yönetmeni Mustafa Kara, film oyuncuları, film teknik ekibi, Festival Danışma Kurulu Başkanı Asım Aykan, Festival Başkanı Dursun Çağlayan, Festival Genel Koordinatörü Ruhi Semiz, Festival Denetleme ve Yürütme Kurulu Basın Sözcüsü Fedai Çakır, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstnü, Vakıflar Bölge Müdürü Orhan Kahveci, Trabzon Tiyatro Müdürü Uğur Keleş ve birçok davetli katıldı.

akçaabatta-resim-(1).jpg

Kokteylin ardından Kalandar Soğuğu filmi izlendi. Film sonrasında film ekibi ve izleyicilerle söyleşi gerçekleştirildi.

RÜYA FİLMİ

TUFFEST kapsamında Rüye filminin galası da gerçekleştirildi. Birçok önemli filme imza atmış ödüllü yönetmen Derviş Zaim, ‘Rüya’ adlı filmle TUFFEST’te yer aldı. Forum AVM’de yapılan galaya yönetmen Deviş Zaim, festival ekibi ve birçok vatandaş katıldı. Festivalin Trabzon için çok önemli bir değer olduğunu ifade eden Zaim, Trabzon’da olmaktan da mutlu olduğunu söyledi.

FİLM AFİŞLERİ

Film afişlerinin son ustalarından İbrahim Enez’in sergisi Forum AVM’de açıldı. Sergiye özel arşivinden görsel malzeme katkısında bulunan Trabzonlu İbrahim Enez’in Yağlı Boya Türk Sineması Film Afişleri Sergisi Forum AVM’de sergilendi ve büyük beğeni topladı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler